Wat een geweldige voetbaltrip was dit. Liverpool - Everton halve finale FA Cup in een uitverkocht Wembley. Wat een sfeer en wat een stadion. De supporters van beide clubs maakten er werkelijk een onvergetelijke middag van! Een uur voor de wedstrijd zaten we in het stadion en hebben ons vanaf dat moment geen seconde verveelt. We zaten 15 rijen van het veld waardoor we het heilige gras van Wembley bijna konden ruiken. Het zonnetje maakte deze middag helemaal compleet. De wedstrijd was op zaterdag maar wij zijn op vrijdag gegaan en op zondag weer terug gegaan. Zo hebben we vrijdag optimaal kunnen genieten van de stad Londen en zaterdag van de wedstrijd.
TIP: Ga op tijd naar het stadion zodat je op je gemak even rond kan kijken en sfeer kan proeven. Ook een bezoekje aan de fanshop of pub bij het stadion is erg leuk.
De vlucht vanaf Schiphol is goed verlopen zeker als er in het begin van de middag wordt gevlogen, Transavia had een goed geplande vlucht welke op tijd verliep. De ervaring om eens een voetbalbal wedstrijd mee te maken van FCB is geweldig, 90 duizend mensen binnen een half uurtje binnen en ook weer buiten . De afstand van het gekozen hotel tot stadion en het stads centrum viel enigsinds tegen. Het hotel was wat wij ervan hadden verwacht qua kamers netjes en compleet. Wat tegen viel was dat er geen bar was om s-avonds even iets te gebruiken. De info was hierin niet geheel duidelijk. De toegangs kaartjes waren keurig op tijd bij de receptie afgegeven. Barcelona is een geweldige stad met veel bezienwaardigheden. Heel handig is de metro stadskaart en de stadsplattegrond die is toegezonden door VoetbalTravel. Het advies is koop een boek over de bezienswaardig heden van Gaudi. (is in het Nederlands verkrijgbaar)
TIP: Indien je fan bent van FCB, ga dan ook naar het FCB museum, kost je een halve dag. Doe de stad bezichtigings tour met de speciale bus, zo kan je in een dag de gehele stad in vogelvlucht tot je nemen. Indien je met een taxi neemt geef dan duidelijk je bestemming aan d.m.v een in het spaans geschreven adres. Bijna alle taxi chaffeurs zetten dit adres gelijk in de Tom Tom. Indien je van winkele houdt ga dan naar de La Rambla en vooral de kleine zijstraatjes. Doe de reis in minimaal twee volle dagen.
Onze reis naar Barcelona is ons erg goed bevallen! De heen reis is soepel verlopen en met de trein zit je zo in de stad. Bij aankomst in het hotel waren de kamers nog niet klaar, maar we konden de bagage daar laten en om 1 uur konden we terugkomen. Toen we de kamer in konden zag het er goed uit, mooi uitzicht op de winkel straat en ruim genoeg voor 3 personen. De ligging van hotel adagio is erg goed, zijstraat van de ramblas en metro station om de hoek. De wedstrijd was geweldig, goeie plekken, 1e ring achter het doel. Mooie sfeer en nog een mooie wedstrijd gezien. Ook hebben we nog een wedstrijd van ajax kunnen kijken in bar amsterdam. De terugreis is ook alles weer soepel verlopen. Doordat het goed geregeld was hebben we ook echt het idee gehad een kleine vakantie te hebben gehad.
TIP: De stadion tour van camp nou is een aanrader, het aquarium vond ik niet zo heel bijzonder.
Ik ben 6 april naar Liverpool geweest en de wedstrijd tegen Aston Villa bekeken. Alles was in een woord geweldig. De hele organisatie door Voetbal travel echt super. Alles goed geregeld. De wedstrijd was ondanks de uitlslag, 1-1 gewelidg qua sfeer, De stad Liverpool is echt een bezoek waard, Ik ga zeker terug en boek dan opnieuw via Voetbal Travel. Echt een aanrader....
TIP: Ook al ben je geen Beatles fan, het museum is een must! Ook een rondvaart op de Mersey hoort bij het bezoek net als het bezoeken van het Liverpool museum met alle wetenswaardigheden over de stad.
"You never walk alone" uit volle borst meegezongen door mijn zoon Patrick. Het was het eerste weekend dat hij na zijn kuitbeenbreuk (voetbalblessure) zonder krukken liep. Hij was maar bang toen zijn beenbreuk geopereerd werd dat hij niet op tijd hersteld was voor zijn 1e match bij Liverpool, zijn idolate voetbalclub. Na een goede vlucht en Engels ontbijt in t in de Liverpool club met cab naar het stadion. Volledig bijgepraat door tacichauffeur die zelf fanatieke supporter was. Na een pracht match tegen Aston Villa naar hotel en stappen in de stad. De dag erna vroeg met taxi naar vliegveld Manchester om 's middags thuis nog Pasen te vieren. Dit doen we volgend jaar zeker weer. Peter en Patrick Blokker
TIP: Bezoek zeker pub bij stadion voor de wedstrijd.